На Сумщині живе найстаріший “кіборг” України

Найстарший український “кіборг” на псевдо “Тінь” живе у Шостці, повідомляє suspilne.media. До Донецького аеропорту потрапив у вересні 2014 року.

На фронт Олександр Салов потрапив у майже 69 років і… не одразу. В обласному військкоматі через вік чоловіку відмовили. Тож пішов до “Правого сектору”. І після вишколу під Черніговом боронив будівлю колишнього Центру управління донецького аеропорту.

“Ми чергували. Вдень вони наступали, вночі – ні. Одного разу противник вистрілив з ручного протитанкового гранатомету. Наші відстрілювалися з вікна. Заряд залетів до наших в кімнату, але добре, що навпроти вікна були двері, і граната пішла по коридору, і у дверях вже розірвалася”, – каже чоловік.

Згодом Центр управління довелося залишити через сильні артобстріли, розповідає Олександр, і перебратися до старого терміналу.

“Я стояв, тут танк виходить. Я його помітив, дивлюсь – він попід будівлею пішов прямо на нас. Мене він навряд чи бачив, бив по будівлі, він дулом так іще поводив і направив у мій бік. Я кажу хлопцям, зараз буде стріляти. В моєму розумінні мав спочатку дим піти, і тоді вже постріл, а я тільки сказав: «стріляти» і воно вже вибухнуло. І мене підняло і кинуло”, – розповідає чоловік.

Олександра поранило в ногу. Евакуювати вдалося не одразу – противник обстрілював українців із танків та артилерії.

Після лікування, у травні-жовтні 2016-17 років, брав участь в обороні Мар’їнки, у травні-листопаді 2018-го воював під Авдіївкою.

Зараз чоловіку 74 роки. Олександр Салов має шість нагород: від волонтерів, “Правого сектору” та “За оборону Донецького аеропорту” від Збройних сил України.

Походження свого псевдо пояснює так.

“Молоді на перший ряд, командувати – я вже не командую. А прикривати людину, він знає, що я нікуди від нього не подінусь, і тил у нього буде обов’язково”, – каже кіборг.