На Сумській митниці виявили махінації із декларуванням тканин на 354 тис. грн

До Сумської митниці ДФС було подано митну декларацію типу «ІМ 40 ТН» на товар,  заявлений як «Тканини із синтетичних штапельних поліефірних волокон» двох видів. Ставка ввізного мита, відповідно до заявленого декларантом коду УКТЗЕД, становить 0 %.

Згідно з Класифікатором типів декларацій літерний код може бути встановлений після проведення відповідних досліджень та отримання додаткової інформації. Після випущення товару у вільний обіг декларантом було надано зобов’язання щодо оформлення додаткової декларації та обов’язкове її подання у 45-денний строк. Підприємство повинно сплатити всі нараховані митні платежі до Державного бюджету України.

При зміні опису товару, на основі висновку експертизи, заявлені коди УКТЗЕД на даний товар було змінено.

Сума митних платежів, сплачених за поданою митною декларацією, становить 383,6 тис. грн. Але у випадку оформлення іншого виду декларації декларації «ІМ 40 ДТ», сума митних платежів становила б – 737,6 тис. грн. А це означає, що сума несплачених митних платежів складає 354 тис. грн.

Таким чином, декларант не сплатив до бюджету майже 354 тис. грн митних платежів у встановлений законодавством строк. Дії директора підпадають під статтю 485 Митного кодексу України «Дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів».

За даними прес-служби ГУ ДФС у Сумській області, штрафна санкція, передбачена статтею, – штраф у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів.