На сумському підприємстві-забудовнику виявили більше 100 порушень з охорони праці

У ході всебічної комісійної перевірки в одному з найбільших забудовників Сум – ТОВ «ВКП «Нотехс» – фахівці Управління Держпраці у Сумській області виявили 105 порушень з охорони праці, надали 7 обов’язкових для виконання приписів. До адмінвідповідальності шляхом накладення штрафу притягнуто 9 посадових осіб. За порушення законодавства про працю на підприємство накладено штрафні санкції у розмірі 5800 грн.

ТОВ «ВКП «Нотехс» нехтує необхідністю проходження психофізіологічної експертизи працівниками, які виконують роботи підвищеної небезпеки та ті, що потребують професійного добору. Також робітники підприємства, особливо ті, які зайняті на роботах із шкідливими чи  небезпечними умовами праці, не проходять у визначений термін періодичний медичний огляд відповідно до Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій. До того ж робітники не забезпечені в повному обсязі відповідними засобами індивідуального захисту.

Підприємством не організовано навчання та перевірку знань співробітників з питань охорони праці та промислової безпеки. У ході перевірки фахівцями Держпраці були виявлені такі порушення правил безпеки, як невикористання страхувальних канатів працівниками під час виконання робіт на висоті на неогороджених робочих місцях. Також не проводяться періодичні огляди засобів захисту, перевірки та випробування електроінструментів та допоміжного обладнання. Сигнальне огородження зон потенційної небезпеки місцями пошкоджене, а частково взагалі відсутнє.

Під час експлуатації пересувних газобалонних установок на будівельних дільницях-майданчиках ТОВ «ВКП «Нотехс» нехтує Правилами будови та безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Окрім того, підприємcтво порушувало строки виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, а також не додержувалося вимог закону України «Про відпустки».