Негода на Сумщині знищила тисячі гектарів посівів

33

Буревій, який вирував у Сумській області всього 20 хвилин, встиг знищити більше 28 тисяч гектарів рослин. Це 3 % від загальної кількості сільськогосподарських посівів, пише СпецКор.

За словами в.о. директора департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Петра Турчина, найбільше серед посівів постраждала кукурудза – понад 9 тисяч гектарів. Також негода знищила близько 7 тисяч гектарів пшениці та 5,5 тисяч гектарів соняшника.

Більше всього від примх погоди постраждали Білопілський та Сумський райони. Незначні пошкодження є на Глухівщині, Краснопільщині, Роменщині та Шосткинщині.

Агроном ТОВ «Агробізнес-ТСК» Віктор Скляров повідомив, що негода лише частково зачепила територію господарства, але тим не менше встигла нашкодити урожаю, пише сайт superagronom.com.

«Негода розпочалася у суботу о 18 годині. На території господарства повалені дерева. Ураганом пошкоджені складські приміщення. За результатами обстеження полів виявлено, що значною мірою вилягли посіви пшениці та ячменю, градом пошкодженні морква, столовий буряк, капуста. На щастя негода не завдала значної шкоди посівам соняшнику та кукурудзи», – повідомив агроном.

За лічені хвилини град знищив плодові культури, кущі помідорів, огірків, гілки плодових дерев. Особливо негода завдала шкоди плодам яблуні, вишні та абрикосу. Про це повідомляють користувачі соцмереж.

35

© Влад Панченко

38

© Алёна Дубровина

32

© Олег Медуниця

Поділитися в соцмережах: