Несортоване сміття із Сум не можна буде вивозити на полігон у Великому Бобрику

Комунальне підприємство “Сумижилкомсервіс” з 9 серпня припинить прийом змішаних відходів на полігоні у Великому Бобрику. Про це повідомив 2 серпня під час наради в Сумській міськраді директор КП “Сумижилкомсервіс” Андрій Шкарін, пише Суспільне.

З 1 січня 2018 року заборонено захоронення неперероблених необроблених побутових відходів, розповів Шкарін.

“Водночас побутові відходи, що доставляються суб’єктами господарської діяльності на полігон, є змішаними з іншими видами відходів. Таким чином, підприємство зобов’язане не приймати на захоронення такі відходи”, – сказав він.

Сортувати сміття мають два перевізники, сказав директор департаменту інфраструктури Сум Олександр Журба.

“Щоб це не вивозилось, скажімо так, в одному кузові в машині. Висипали, і на тому все закінчилось. Сама суть була в тому, щоб перевізники (перш за все ті, що надають послугу) вони сортували відходи”, – сказав Журба.

Одна з фірм, що надає послуги з вивезення сміття в Сумах, – ТОВ “Сервісресурс”. Заступниця директора з економічних питань підприємства Ірина Набока сказала, що про припинення прийому несортованого сміття було оголошено тільки 2 серпня.

“Наголос йде, наскільки мені відомо, на ті компанії, котрі завозили й завозять сміття несортоване на полігон. На даний момент це стосуватися тарифу для населення не буде”, – сказала вона.

Що думають про перспективу заборони приймання несортованих відходів на підприємстві “А-Муссон”, на сьогодні дізнатись не вдалось. Кореспонденту Суспільного там не відчинили двері.