“Ніколи знову”: що відбуватиметься 8 та 9 травня в Сумах

Вже післязавтра, 8 травня, вся Україна і Сумщина вшановуватимуть пам’ять загиблих в роки Другої світової війни, а наступного дня відзначатимуть 74-ту річницю перемоги над нацизмом. Так, на апаратній нараді при голові облдержадміністрації начальник Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сергій Над’ярний розповів про заходи, які відбудуться в ці дні в Сумах.

У середу, 8 травня, о 19:30 біля пам`ятного знаку жертвам нацистських таборів по вулиці Троїцькій (ЗОШ № 8) відбудеться акція «Перша хвилина миру».

Цього ж дня 0 14:00 у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці відкриється виставка «Тріумф людини. Mешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

Також в цей день вітатимуть ветеранів війни, дітей-війни, які перебувають у Сумському обласному клінічному госпіталі та в Сумському геріатричному пансіонаті для ветеранів війни та праці.

За традицією, 9 травня о 9:00 вшановуватимуть пам’ять померлих солдат квітами та хвилиною мовчання  біля пам`ятного знаку Героїв Небесної Сотні, могил загиблих у зоні АТО, Меморіалу померлих воїнів Війська Польського та братської могили «Мати-Батьківщина».

о 10:00 біля Меморіального комплексу «Вічна Слава» відбудеться мітинг-реквієм. Потім буде покладання квітів до Монументу уродженцям Сумщини, які загинули в Афганській війні, та пам’ятного знаку на честь бійців, загиблих у зоні АТО по вул. Герасима Кондратьєва.

Після урочистих заходів о 12:00 на всіх охочих запрошують святковий концерт. Він відбудеться в обласній філармонії.

На Театральній площі гості та жителі місти зможуть побачити виставку бойової техніки і військової зброї.

Завершаться масові заходи святковим концертом за участю творчих колективів міста та області з програмою «В серцях і піснях пам’ять про війну», теж на Театральній площі.

У ці дні у закладах централізованої бібліотечної системи та навчальних закладах області відбудуться виставки літератури, тематичні заходи щодо історичних подій Другої світової війни та зустрічі з ветеранами війни та учасників АТО.

Галіна Корявко