Новорічна ялинка: на смітник, у переробку чи на гостинчик Маріку?

Ялинка чи сосна – одні з головних символів нового року. Але після завершення свят у багатьох виникає питання, куди ж подіти новорічне дерево.

Один із варіантів для сумчан –  пункт збору та переробки хвойних дерев Сумського лісгоспу, що розташований в урочищі Баранівка. Спочатку дерева по одному поміщають до барабану спеціального приладу, що  подрібнює їх на тріски. Далі тирса по трубі транспортується до сховища. Насамкінець перероблені ялинки та сосни спалюють у дров’яному котлі, таким чином опалюючи приміщення.  Здати сюди ялинки та сосни можуть усі бажаючі.

Для тих, хто не хоче, аби після завершення свят їх деревце потрапило до ялинкового “крематорію”, є альтернатива. Це ялинки у горщиках. Такі деревця дещо дорожчі за звичайні. Проте після новорічних свят їх життя не закінчується.

Аби ялинка прийнялась після висадки з горщика, слід дотримуватися низки правил.

“Потрібно, щоб вона знаходилась у приміщенні не довгий період часу, як це зазвичай ми робимо – 2-3 тижні, а буквально декілька днів. Для того, щоб бруньки не розпустилися”, – говорить Владислав Голуб, інженер охорони захисту лісу ДП “Сумський лісгосп”.

Далі ялинку краще перемістити у більш холодні умови, де й зберігати аж до висадки навесні.

“Вона досить гарно приживається в затінку, Невибаглива до грунтів, але в молодому віці її треба якомога частіше поливати.”, – розповідає Владислав.

Згодом за умови правильного догляду деревце стане повноцінною частиною флори.

Ще один варіант – принести свою ялинку до притулку “Товариства захисту тварин”, і там вона стане радістю для Маріка 🙂 Марік – це козлик, що живе у притулку, він обожнює лаваші, яблука та банани, а також залюбки ласує ялиновою чи сосновою хвоєю.

“Ялинки і сосни у нього замість жуйки, – розповідає волонтер Аліна Остапенко, – Ми не можемо бути весь день з Маріком, бо у нас у притулку багато собак, і він сумує, а так підійшов, пожував, – і веселіше”.

Тож і наші журналісти завітали до Маріка із гостинчиком – принесли новорічну сосну, яку він із задоволенням і схрумав 🙂

Детальніше дивіться у сюжеті на СТС: