Обласні депутати просять Уряд не відключати газ на Сумщині

39

Сьогодні, 7 липня, на черговій сесії Сумської обласної ради депутати проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення відключень населення Сумської області від газопостачання.

У зверненні депутати вимагають від високопосадовців вжити дієвих заходів з налагодження газопостачання та недопущення відключення населення Сумщини від газу.

Своє конституційне право приїхали відстоювати близько 100 жителів сіл, які залишились без блакитного палива через відсутність дозволів на користування надрами. Говорять, готові до радикальних дій, якщо їх не почують.

Після півгодинного обговорення рішення підтримали майже одноголосно (52 «за» із 55 присутніх).

Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення відключень населення Сумської області від газопостачання

Депутати Сумської обласної ради глибоко стурбовані критичною ситуацією, що склалась останнім часом на території області із забезпеченням населених пунктів природним газом.

До обласної ради та її депутатів надходять численні звернення від населення області та депутатів місцевих рад з приводу відключень населених пунктів області від газопостачання. Так, протягом червня 2017 року ПАТ «Укрнафта» було припинено газопостачання у населених пунктах Малобубнівської сільської ради Роменського району, Панасівської та Берестівської сільських рад Липоводолинського району області.

За повідомленням ПАТ «Укрнафта» газопостачання припиняється у зв’язку із постачанням у зазначені населені пункти газу власного добування та закінченням дії дозволів на користування газоносними надрами, виданих цьому товариству.

При цьому ПАТ «Укрнафта» займає вичікувальну позицію, дієвих заходів щодо відновлення та налагодження газопостачання не вживає, а лише шантажує обласну та державну владу погрозами подальших відключень, припинення роботи структурних підрозділів та скорочення працівників.

Така позиція товариства є вкрай неконструктивною та порушує, насамперед, права громадян, адже постраждалими та заручниками ситуації є споживачі – громадяни області, які фактично позбавлені елементарних благ – готувати їжу, прати речі, купати дітей.

У той час, коли наші громадяни сплачують за отримані комунальні послуги, електроенергію, газ, вживають усіх заходів з недопущення заборгованості за них, ПАТ «Укрнафта» ігнорує їх інтереси, шантажує відключеннями та скороченнями, провокує та підігріває протестні настрої і невдоволення.

І все це відбувається на тлі ворожої агресії та гібридної війни проти України, сприяє їх проведенню та призводить до подальшого зубожіння і відтоку населення з країни.

Особливо слід відзначити, що відключаються від газопостачання населені пункти області, на території якої видобувається близько 200 млн. кубометрів газу на рік.

Депутати обласної ради вимагають від вищих керівних державних органів вжити дієвих заходів з налагодження газопостачання на території Сумської області та недопущення відключення населення від газу.

Нагадаємо, з 9 червня «Укранафта» вимкнула газопостачання у чотирьох населених пунктах Роменського та Липоводолинського районів через відсутність дозволу  на користування надрами. А з 27 червня без блакитного палива залишились ще чотири села.

4 липня внесено зміни до Постанови КМУ №615, якими передбачено можливість продовження дії спеціальних дозволів на користування надрами у разі наявності заборгованості перед державою лише у тих випадках, де з’єднання з іншими мережами газопостачання у населення тої чи іншої місцевості відсутнє

Поділитися в соцмережах: