Обов‘язковий техогляд для всіх власників автомобілів на Сумщині у 2022 році

Починаючи з вересня 2022 року всі автомобілі на українській реєстрації знову повинні будуть регулярно проходити обов’язковий техогляд. Це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Для початку нагадаємо, що в Україні скасували процедуру обов’язкового проходження техогляду у 2011 році. Це стосувалося власників легкових автомобілів, які використовують своїх “залізних коней” виключно в особистих цілях. А вся комерційна техніка, включаючи ліцензовані таксі, продовжувала регулярно проходити техогляд. Процедуру з 2012 року проводять приватні компанії, які мають відповідний дозвіл від Мінінфраструктури та внесені до реєстру МВС.

Однак відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підписаному у 2014 році, техогляд “для всіх” повинен повернутися не пізніше, ніж через 5 років після вступу в силу документа в повному обсязі, тобто до вересня 2022 року.

Навесні нинішнього року Мініфрастуктури опублікувало чергову версію Проекту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері безпеки експлуатації колісних транспортних засобів”. На сьогодні він так і не був реалізований, але прийняти його рано чи пізно доведеться.

Що в цьому випадку чекає автолюбителів?

Згідно із законопроектом, легкові автомобілі (з кількістю пасажирів до 9) повинні проходити техогляд через 4 роки після першої реєстрації, а далі – раз в 2 роки. Якщо автомобіль використовується в таксі, техогляд повинен проводитися щорічно.

Проходити техогляд потрібно протягом місяця з дати першої реєстрації. Наприклад, якщо авто зареєстровано 10 січня 2018 року, то це необхідно буде зробити до 10 лютого 2022 року.

Проходити техогляд незалежно від дати першої реєстрації будуть зобов’язані:

  • нові власники автомобілів протягом 10 днів після перереєстрації транспортного засобу на своє ім’я;
  • після ДТП, в яких були пошкоджені елементи машини, що впливають на безпеку водіння (підвіски, системи управління, подушки безпеки, системи гальмування, деформація кузова)
  • у разі виявлення істотних неполадок на дорозі.

Кому не потрібно проходити техогляд?

Обов’язковому технічному контролю не підлягають транспортні засоби:

  • які рухаються зі швидкістю до 25 км/год;
  • які не використовуються на дорогах загального користування;
  • з об’ємом двигуна, що не перевищує 125 куб см, або електродвигуном потужністю до 4 кВт.

Джерело: Obozrevatel