Очільник Сумщини розповів на брифінгу про ситуацію в області з укриттями

Атака шахедами міста Суми 3 липня вчергове засвідчила необхідність збільшувати фонд захисних споруд.

Про це під час брифінгу для журналістів в офіційному медіацентрі зазначив голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

Очільник Сумщини наголосив, що упродовж останнього часу в області була організована предметна робота щодо інспектування захисних споруд, виявлення і усунення недоліків, збільшення кількості і ємності укриттів. В тому числі, за підсумками засідання РНБО були прийняті відповідні кадрові рішення за неналежний стан захисних споруд.

«Для прикладу, лише по обласному центру упродовж червня ємність було збільшено на 10 тисяч осіб. Ми зараз тісно співпрацюємо з громадами, залучаємо до роботи добробати та центри зайнятості, котрі будуть направляти людей для організації чергування в укриттях. Договори вже підписуються, люди будуть перебувати на своїх робочих місцях в укриттях. Вони відповідатимуть за доступність до сховищ в режимі 24/7 та за цілісність майна у них, а також допомагатимуть громадянам рятуватися під час небезпеки», – прокоментував він.

Володимир Артюх також додав, що для виправлення ситуації громадам було рекомендовано збільшувати фінансування на відновлення, облаштування та покращення умов захисних споруд на своїх територіях, забезпечення їх цілодобової доступності, адже це їх прямий обов’язок. Разом з тим, не менш важливим є дотримання громадянами всіх вимог і правил під час небезпечних ситуацій та необхідність слідувати в укриття при загрозі ворожих атак.

Вчергове наголошуємо, що у разі виявлення випадків, коли укриття зачинені під час оголошення сигналу повітряної тривоги, громадянам слід звертатися зі скаргами на лінію 102.