Оце так реформи: у Тростянці можуть закрити інфекційне відділення міської лікарні

Після внесення урядом змін в перелік медичних закладів, де лікують хворих на коронавірус, по Україні залишилось 327 відповідних опорних лікарень, які отримують від НСЗУ фінансування. По Сумській області зміна в переліку опорних лікарень одна – Тростянецька міська лікарня втратила статус опорної, і замість неї його отримала Охтирська міська лікарня.

З липня цього року Тростянецька лікарня вже не отримує кошти на лікування хворих на Covid-19. На останній 8-й сесії міськради, що відбулася нещодавно, міський голова Юрій Бова закликав депутатів спробувати повернути статус опорної для своєї лікарні. Якщо не вдасться, то інфекційне відділення буде закриватися, пише ntgazeta.com.ua.

“Від вирішення цього питання буде залежати, чи буде взагалі у Тростянці інфекційне відділення”, – прокоментував Юрій Бова.

Наслідки від цього відчують не тільки мешканці громади, які потребують лікування від інфекційних хвороб. 25 працівників лікарні можуть залишитись без роботи – троє лікарів, одинадцять медичних сестер і ще стільки ж молодшого медичного персоналу. Допоки останніх хворих на коронавірус у Тростянці лікували, у медзакладу була надія, що ситуація виправиться. Однак з липня цього року кошти від НСЗУ на лікування хворих на Covid-19 до Тростянецької міської лікарні не надходять.

За словами Юрія Бови, такий «сюрприз» Тростянецькій громаді зробили попередній губернатор Василь Хома за поданням Сумського обласного управління охорони здоров`я України.

На останній 8-й сесії міської ради мер Юрій Бова говорив, що заміна Тростянця на Охтирку – це хибний крок. Мер критикував лікарню сусідів-охтирчан, казав, що у них «немає боксованого відділення, окремих палат, як у Тростянці», що там створені «значно гірші умови, де кисню немає по всій лікарні» тощо.

“Про цю ситуацію ми написали до міністерства охорони здоров`я, народним депутатам. За час роботи, як опорної по КОВІДу, нами було проліковано понад пів тисячі коронавіруcних хворих, Ми виділили в минулому році біля 9 млн. грн. на боротьбу з коронавірусом, це халати, маски, кисневе обладнання, почали навіть ремонт в інфекційному відділенні – міняти вікна, двері, зробили ще одне відділення, де виселили на четвертому поверсі травматологію. І що – ми його відкриємо і не покладемо жодного інфекційного хворого? І робити далі ремонтні роботи для того, щоб це приміщення було порожнім, це просто викидати гроші «на вітер», – говорив на сесії Юрій Бова.

З міським головою традиційно не погоджуються депутати від опозиційних фракцій, на думку яких, у словах очільника Тростянецької ОТГ більше маніпуляцій, аніж реального стану ситуації. Депутати-опозиціонери вважають, що мер спекулює і на можливому закритті інфекційного відділення. У такий спосіб, мовляв, Бова намагається “надавити” на облдержадміністрацію, аби та посприяла поновленню державного фінансування на утримання інфекційного відділення. Він вже побував на прийомі у нового губернатора Дмитра Живицького, якому розповів про ситуацію, що склалася, і попросив розібратися з тим, щоб тростянецькі інфекційні хворі все ж лікувалися у Тростянці.

У свою чергу в прес-службі НСЗУ пояснили, що зміни в переліку опорних лікарень відбулися не тільки в Сумській, але й в більшості інших областей, і метою цього кроку є раціональне використання державних коштів з максимальною ефективністю. Крім того, це і економія – протягом січня-травня 2021 року НСЗУ виплатила лікарням понад 6,5 мільярдів гривень при попередньо запланованих 9 мільярдах гривень.