Офіцерів запасу цьогоріч призиватимуть на строкову службу: що потрібно знати

Начальник відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Сергій Волков заявив, що цього року на строкову службу в армію будуть призивати офіцерів запасу. Про це повідомляє  ZIK з посиланням на АрмияInform.

“Мова йде про офіцерів запасу віком до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу і перебувають у запасі. Для цієї категорії військових відповідно до Закону “Про військовий обов’язок та військову службу” передбачена військова служба за призовом для осіб офіцерського складу. Рішення про призов щороку ухвалює керівництво ЗС України. Про те, що офіцерів запасу призиватимуть 1 квітня, як сповістили деякі ЗМІ, я не впевнений. Бо терміни призову, обсяги, військово-облікові спеціальності визначать накази Міноборони України та начальника Генерального штабу”, − зазначив Сергій Волков.

Полковник наголосив, що жодного наказу поки не видано, і не визначені терміни, коли офіцерів призиватимуть, проте початкова організаційно-планова робота у військкоматах з цією категорією військовослужбовців вже йде.

Як повідомив Волков, спочатку офіцери запасу повинні будуть прибути на медогляд. Ці офіцери повинні відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок.

“Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу – на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки й підвищення кваліфікації військових вишів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби до, як правило, не бойових частин ЗСУ”, – підкреслив полковник Сергій Волков.

За уточненою інформацією, офіцерів запасу не залучатимуть до участі в Операції об’єднаних сил.