Охтирський парк потопає у смітті (ФОТО)

Ще рік тому парк Ракетників у Охтирці по однойменній вулиці тішив дітей та дорослих приємним затінком, великою кількістю зелені, гірками та чистенькими доріжками. Що охтирчани мають зараз?

Сміттєві урни вщент заповнені всіляким непотребом, клумби позаростали бур’янами, з лавок негідники позривали дошки, оголивши гострі та небезпечні для здоров’я іржаві цвяхи. Хто крайній у такій ситуації?

У 2010 році в Охтирці був створений квартальний комітет «Центральний», який очолив Валерій Бабич і ветеранська організація «Доблесть, честь і мужність». Незабаром ракетники разом із квартальним взялися за облаштування прибудинкової території: повирубували зарослі, викосили бур’яни, вивезли сміття – і на місці чагарників з’явився сквер з пам’ятним знаком, дитячим майданчиком та футбольним полем. Проте після того, як Валерій Бабич не отримав депутатського мандату в черговий раз, вирішив скласти повноваження й голови квартального комітету, а на його місце був обраний депутат міськради Дмитро Сушко.

babich

Валерій Бабич поділився, як йому вдавалося підтримувати чистоту в сквері. “На створення парку по вул. Ракетників, 2 з міського бюджету не було витрачено жодної копійки. Щорічно наприкінці червня ми влаштовували суботник напередодні святкування дня вшанування ветеранів-ракетників та дня квартального комітету. Замовляли машину в КП «Благоустрій», вивозили сміття – усе це робилося за рахунок членських внесків – тобто з власної кишені. Згідно з українським законодавством за благоустрій місця громадського користування відповідальність несуть органи місцевого самоврядування під керівництвом міського голови. А тому я постійно слідкував, щоб двірники ПП «Базис» прибирали не тільки прибудинкову територію, а й сквер.

sushko

Діючий же голова квартального комітету «Центральний» Дмитро Сушко прокоментував сьогоднішню ситуацію з парком так: “До мене як до депутата міської ради та як до голови квартального комітету ніхто з мешканців зі скаргами на сміття, поламані лавки не звертався. Але якщо там і справді все так кепсько і брудно, то можна буде організувати суботник разом із жителями прилеглих будинків та моїх однодумців. У минулому році ми з колегами на Фурманова неподалік магазину «Світ продуктів» висадили фруктові дерева, сезонні квіти. А нещодавно помітив з вікна автівки, що на цьому місці поставили кіоск для реалізації баштанних. Для кого та для чого старалися – не зрозуміло.”

Джерело: roxolana.com.ua