Окупанти хочуть відтягнути наші сили зі Сходу та Миколаївщини на Суми, – полковник СБУ Костенко

Ворог стикнувся з сильним спротивом української армії і продовжує шукати засоби для провокацій чи активізації своїх сил на різних напрямках.

Мета провокацій ворога на Сумщині

Це більше для відволікання наших сил та засобів. Зараз російські війська вперлися і на Сході, і на Миколаївському напрямку у дуже сильний спротив. Ворог розуміє, що там є значне скупчення наших військ, які не дають пройти, і їм потрібно відтягти частину військ, щоб розвивати успіх на цих напрямках.

Вони хочуть показати, що мають намір зайти з Сумщини, і якщо вони побачать, що ми не зможемо там оборонятися, як варіант, вони знову можуть зайти. Тут велику роль відіграє розвідка, яка повинна передавати нашому Верховному Головнокомандувачу і Головнокомандувачу реальні сили та засоби, якими ворог намагається створювати ці провокації у нас на кордоні. Це якісь там окремі артилерійські підрозділи чи там дійсно стоять якісь ударні групи, які після ураження артилерією зможуть зайти на нашу територію і продовжити наступати.

Нова техніка від наших партнерів вже працює

Ця техніка вже вражає противника, вона вже є і дуже гарна. Вона нам дозволяє стримувати ворога ще краще, ніж ми його стримували. Але у перспективі нам потрібно більше техніки для того, щоб його вимести з нашої території та поставити заслон. Нові екіпажі вчаться на ній, мобілізаційні ресурси готуються. Наша армія з кожним днем стає все краще, більше і професійніше.

espreso.tv