Олег Габ: “Суми поки що лишаються некомфортним містом для людей з інвалідністю”

Він  звик долати перепони, а не зупинятися перед ними. Він вже 30 років пересувається на візку і власним прикладом доводить: інвалідність – не вирок. Наша перша історія про необмежених. Олег Габ. 

З вересня 2021 року чоловік працює представником урядового уповноваженого у справах осіб з інвалідністю.

Говорить про себе, що він – посередник між громадськими організаціями людей з інвалідністю і місцевою обласною владою.

«Він одночасно і представник урядового уповноваженого з питань доступності людей з інвалідністю, і працівник апарату обласної державної адміністрації. Зараз багато проєктів в області реалізовуєься за програмою президента «Велике будівництво», тож він і його команда інспектують ці об’єкти фізично, переглядають проєктну документацію», – говорить голова Сумської ОДА Дмитро Живицький. – Завдяки йому по великому рахунку Сумська ОДА стала першою з адміністрацій, яка була обладнана за всіма вимогами з доступності: зроблені всі санітарні кімнати на першому поверсі обласної адміністрації, підйомник, тактильна плитка, шрифт брайля і так далі».

Втім, ще й досі більшість будівель і тротуарів у Сумах залишаються недоступними для людей з інвалідністю, говорить Олег. Для людей на візках доступні лише сучасні тролейбуси, а їх у місті небагато.

На візку чоловік вже 30 років. Але це не заважає йому жити повним життям, щодня повертатися у свій затишний дім до коханої дружини, отримати вищу юридичну освіту, брати активну участь у громадському житті.

Більше  – у програмі «Необмежені» на телеканалі СТС.