Оперативна ситуація на Сумщині станом на вечір 2 березня

Оперативна ситуація на Сумщині станом на вечір 2 березня:

Суми

У Сумах зранку був потужний ракетний удар по території 27-ї артилерійської бригади. Військових там, на щастя, не було. Троє поранених. На цій же територіїрозташований і кадетський корпус.У перший день війни там вирувала пожежа, після цього обстрілу корпус фактично знищено. З початку війни дітей (кадетів) там не було!

Шостка

Допомагали Конотопу тримати оборону.
Завершили об’єднання усіх камер відеоспостереження у місті в одну систему – понад 80 штук.
Встановили мораторій на підвищення цін на товари першої необхідності.
Частково вирішили питання по поставці бензину в територіальну громаду. Але потреба лишається!
У місті з’явилися біженці з інших територій. Міський голова закликає їх звертатися в управління соцзахисту – візьмуть на облік і допомагатимуть необхідними ресурсами.

На території Шосткинського району ворога немає, ворожої техніки також. Вони її вивели повністю.

Глухів

На території Глухівської громади відносно спокійно, усі служби працюють в посиленому режимі (в умовах воєнного стану) – Надія Вайло.
Аптеки у Глухові працюють, але асортимент скрізь обмежений, залишаються окремі позиції ліків від простуди чи серцеві, фіточаї. Перев’язувальних матеріалів, антисептиків, знеболювального поки нема. Дитяче харчування в основному дорогих фірм, підгузки є. (перелік аптек, які працюють є на сторінці Глухівської міськради на ФБ: https://www.facebook.com/HlukhivRadaGovUA/)

Конотоп

Конотоп український! І це головна новина дня для громади!
Утім ситуація лишається напруженою.
Відновлено сполучення між Конотопом і с. Підлипне

Кролевець

У Кролевецькій громаді ситуація на даний час спокійна та контрольована.

Краснопільська ТГ

У Краснопільській громаді в штатному режимі працюють медичні заклади, відповідні служби забезпечують роботу систем життєзабезпечення громади: подача електроенергії, газу та води.
Обов’язки голови громади виконує Сергій Миронов.
Станом на ранок 02.03.2022 без електропостачання залишалися с. Бранцівка, частково с. Грабовське.
Продукти харчування розвозяться по старостинських округах громади згідно з графіком. Краснопільська райспоживспілка випікаєт хліб та розвозить його по магазинах населених пунктів громади.

Охтирка

Міський голова Охтирки Павло Кузьменко та журналіст Максим Едель:
Медикаментами місто забезпечене, але все ще потрібні медикаменти для наркозів та для гемодіалізу. Зібрано багато гуманітарних вантажів, утім немає можливості їх доправити!
Щодо життєзабезпечення − світло є в усьому місті, газ, вода й каналізація − майже всюди. У районах, де були обстріли, є пошкодження, вони зараз ремонтуються оперативно.
Місто Охтирка оговтується після потужних артилерійських ударів. Дуже багато загиблих! Ракетними ударами росіян повністю знищено військову частину де загинули наші військовослужбовці. Завали досі розбирають. Знищені житлові будинки, багато жертв серед цивільного населення. Ворог обстрілює напряму житлові квартали міста, розстрілюють людей у селах.

Тростянець

Місто Тростянець зранку було повністю окуповане військовими РФ. Біля райвідділку поліції, у самому центрі Тростянця, стояла важка вогнеметна система залпового вогню «Буратіно». У центральній частині стоять «Гради» і САУ. Сьогодні завдяки ЗСУ знищили ворожу техніку точковими ударами! Також зупинили ворожі колони техніки навколо міста.
Міська рада працює, у кого є критична ситуація з продуктами, може звертатися за допомогою.

Роменський район

Інформація від Вадима Ващенка, голови Роменської РДА:
Станом на сьогоднішній день, усе нормально. Попрацював Байрактар по скупченню техніки у Пустовійтівці. Наразі усе тихо та спокійно по району.
У селі Біловоди лишається захоплена територія компанії «Кернел», там базується ворог та близько 150 одиниць техніки. Росіяни сильно напиваються алкоголю, поводять себе зухвало. У фермерів в районі повідбирали та порізали свиней, викрали гречку та влаштовують дикий відпочинок. Тримають наших цивільних заручників. Двох сьогодні відпустили.

Недригайлів – стоїть!

У Ромнах день пройшов спокійно.