Оприлюднено дані дослідження пасажиропотоку в Сумах

Нехай і з запізненням на два тижні, але фахівці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) все ж представили результати дослідження пасажиропотоку в Сумах на депутатської комісії з питань транспорту міськради.

Комісія повинна була вирішити, чи виконано техзавдання, а отже, чи можна підписати акт виконаних робіт і перерахувати гроші. Нагадаємо, це дослідження міськрада замовила у квітні нинішнього року і виділила на нього 198,8 тис. грн. Основне завдання було – підрахувати по кожному маршруту обсяг пасажиропотоку, щоб використовувати ці дані при розрахунку тарифу.

“Дослідження проводилося з 12 по 22 травня на всіх видах транспорту – приватному і комунальному, на всіх маршрутах, з розподілом по всім категоріям пасажирів: платним, частково платним (школярі та студенти) і безкоштовним, – відзвітував на засіданні 11 липня керівник групи обліковців, асистент кафедри транспортних систем і логістики ХНАДУ Віталій Чижик. – Десять обліковців проводили підрахунки в будні і у вихідні дні, охопили ранкову годину пік, обідню і вечірню. Було перевірено 952 рейси (628 виконувалися приватними перевізниками і 324 – комунальними), 590 рейсів – в будні, 362 – у вихідні. На основі отриманих даних була розрахована кількість пасажирів, перевезених на кожному маршруті”.

Для розрахунку річного пасажиропотоку отримані дані були помножені на відповідний коефіцієнт, розрахований для кожного місяця. Наприклад, у травні на 1,025, а у квітні – 1,099.

За нашими прогнозами, пасажиропотік у 2018 році складе 68 млн. осіб (30 млн. пасажирів перевозить комунальний транспорт). З них 44,2 млн. належить до категорії платних пасажирів, 16,3 млн. – до пільгової, майже 5,5 млн. – студенти і 1,5 млн. – школярі.

  • Чи було зафіксоване перевантаження на маршрутах? – запитав депутат Дмитро Наталуха.

  • Так. У звіті є всі облікові картки по кожному рейсу, так що при бажанні все можна подивитися і підрахувати.

Джерело: shans.com.ua