Освітян Сумщини закликають вакцинуватись до нового навчального року

До нового навчального року залишилось менше місяця, тож начальник управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергій Бутенко просить всі педагогічні колективи зробити щеплення проти COVID-19, щоб не наражати на небезпеку школярів

«Сьогодні обговорюється на рівні держави питання щодо можливого обмеження функціонування закладів освіти, де буде щеплено менше 80% освітян. Тому що це – діти. А як відомо, штам вірусу Дельта вражає більше дітей, ніж інші відомі раніше штами», – говорив начальник обласного управління охорони здоров’я.

Також Сергій Бутенко закликав пожвавити вакцинацію серед медиків, спеціалістів інших професій, які працюють з людьми. А ще першочергово необхідно здійснити щеплення людям 60+ та тим, хто має супутні патології.

Крім того, за його словами, наразі вакциною PFIZER розпочинають щеплювати дітей з 16 до 18 років. Можуть щеплюватися діти, які виїжджають за кордон, а також ті, хто має супутні хвороби. Також із дозволу батьків задля виїзду за кордон, на лікування за кордон, діти, які мають супутні захворювання і ризики, можуть щеплюватися навіть з 12 років.