Пам’ять про загиблого онука-кіборга із Сум. Боєць “Дід” розповів про мотивацію захищати Україну

З перших днів повномасштабного наступу російських військ на Україну боєць із позивним “Дід” став до лав територіальної оборони в Сумах. Хоча через вік взяли не з першого разу. Про це він розповів Суспільному.

“Мене взяли, я маю таку спеціальність, як розвідник. Потім долучив ще двох гарних знайомих, яких я знав, долучилися ще четверо молодших, і нас у підрозділі стало дев’ять людей”, – говорить він.

Головна мотивація служити – це пам’ять про свого загиблого онука, кіборга Сергія Табалу, який у 2014-му році у свої 18 років був захисником Донецького аеропорту.

Про те, що буде повномасштабний наступ, говорить чоловік, відчував:

“Останнім часом я своїй дружині неодноразово повторював: ти, про всякий випадок, ідеш в магазин за продуктами, візьми надлишок. Кілограм пшона чи ще чогось іншого. На що вона говорила – путін не нападе, не може він цього зробити. А я говорив: ти все-таки послухай мене і візьми. Те, що й сталося”.

Зараз із їжею на блокпостах і забезпеченням допомагають волонтери. Містяни ж підтримують, хто чим може.

Здебільшого залишилися люди молоді, яких я бачу, які навіть без зброї допомагають, приходять на блокпости, копають траншеї. Облаштовують блокпости, носять мішки з піском. Відверто, я вражений, вони заслуговують, щоб ними пишатися”, – говорить “Дід”.