Парубій підписав резонансний закон про освіту

15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав нову редакцію закону “Про освіту” та віддав Президенту на підпис.

Про це він повідомив сьогодні під час брифінгу в перерві між засіданнями Верховної Ради, пише Інтерфакс.

“Ми даємо старт новій фундаментальній реформі: ми створюємо нову українську школу, реформуємо застарілу і закостенілу систему освіти, створену ще за радянських часів”, – сказав він.

Парубій зазначив, що викладання в українських школах буде вестися державною мовою, “як у всьому європейському просторі і в усіх цивілізованих країнах”.

“Надається право на навчання на рідній мові і представникам нацменшин, і корінних народів, але мова навчання в українських державних школах буде державною” – підкреслив спікер.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада схвалила реформу освіти. Законопроект передбачає 12-річне навчання в школі з 2027 року та підвищення мінімальної заробітної плати вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних (на сьогодні – 6 736 грн).

Найбільший резонанс викликала стаття 7 цього закону, проти неї висловилися деякі країни, звідки походять національні меншини в Україні. Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами – державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу.