ПАТ “Сумигаз”: центр обслуговування не для всіх?

Мешканець Шостки Дмитро Васільцов на своїй сторінці у Facebook підняв проблему доступності, а точніше – недоступності для людей з інвалідністю Центру обслуговування ПАТ “Сумигаз” у Шостці.

От нібито й сучасне приміщення з ремонтом і зручностями, але – не для всіх… Людина на візку позбавлена права потрапити всередину, тож хіба це не дискримінація?!

Головний архітектор Сумщини Олег Кривцов у коментарях під цим постом повідомив про таке:

“Написав звернення до Голови ДАБІ наступного змісту;
“29 серпня відкрився Центр обслуговування клієнтів Шосткинського відділення ПАТ «Сумигаз», за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Короленка, 38. Збудований пандус не відповідає вимогам ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» 
1. Порушено вимоги п. 6.2.6 ДБН В.2.2-17:2006 в частині відсутності поручнів на висоті 0,7 м.
2. Порушено вимоги п. 6.1.7 ДБН В.2.2-17:2006 Діаметр зони для самостійного розвороту на 90-180° особи з інвалідністю на кріслі-колясці становить менше 1,5 м.
3. Порушено вимоги п. 6.2.5 ДБН В.2.2-17:2006 Не передбачено бортики заввишки не менше 0,05 м по поздовжніх краях маршів пандусів.
Прошу Вас здійснити перевірку наведеної інформації та вжити заходів щодо приведення конструкції пандусу у відповідність до вимог ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».”

Тож маємо надію, що у цьому випадку проблему таки вирішать?..

Але скільки ж насправді таких місць, нібито й облаштованих пандусами, але до яких людина з інвалідністю без допомоги сторонніх потрапити не може, бо там чи двері вузькі, чи є поріжок, через який візок не переїде. І це взагалі за умови, що пандус облаштований так, що на нього можливо піднятися і розвернутися з нього до дверей…

А взагалі-то було б непогано, якби особи, які безпосередньо відповідають за облаштування зручностей для людей з інвалідністю, тестували те, що вони набудували, на собі. Якщо зміг на візку у присутності комісії самостійно потрапити до приміщення, вважай, що зробив все правильно. Дивись би, й поменшало б тоді таких “зручностей” у наших містах та селах, а люди на візках не стикалися б щоденно з принизливою дискримінацією їх людських прав.