Педагоги й медики за “дистанційку”, батьки – проти. Чому?

Дистанційне навчання школярів – одна з найбільш хвилюючих та обговорюваних тем у нашому суспільстві. Медики і педагоги кажуть, що іншого виходу, крім навчання online, в умовах пандемії немає. Батьки з цим не погоджуються і висувають свої контраргументи. Саме цю тему обговорювали в ефірі програми “Ваш аргумент” на телеканалі СТС.

Гостями студії стали директорка департаменту освіти та науки Сумської ОДА Вікторія Гробова, директорка медична КНП СОР “Сумська обласна дитяча клінічна лікарня” Оксана Сташко та мами учнів молодших класів.

Починаючи з середини літа цього року, в Україні реєструють новий штам коронавірусу “Дельта”. Його особливість в тому, що почастішали випадки зараження й хвороб дітей (на відміну від попередніх штамів, які більше вражали дорослих). До того ж діти часто є носіями й поширювачами вірусу, але ознаки хвороби у них відсутні. Сумщина опинилася у червоній зоні, щоденно реєструється велика кількість нових випадків хвороби, летальність росте. Тому, щоб розірвати ланку заражень, медики наполягають на навчанні online.

У принципі погоджуючись з цим, батьки дітей молодших класів натомість говорять, чому вони все ж таки проти “дистанційки”. По-перше, їм ні на кого залишати дітей самих вдома (бо не у кожного “на підхваті” є бабуся чи няня), а це небезпечно для дитини й викликає цілком обґрунтоване хвилювання у батьків.

По-друге, діти молодших класів просто ще не вміють вчитися дистанційно, на відміну від старших школярів. Також батьки скаржаться на те, що вони працюють, а отже, не мають часу й можливостей (а часто і необхідних знань та навичок), щоб повноцінно займатися з дитиною.

Повну версію програми можна переглянути тут: