«Перемога у нас в крові»: акція-марафон до Дня донора крові

Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації разом із Сумською обласною організацією Товариство Червоного Хреста України проводить акцію-марафон «Перемога у нас в крові» (#ПЕРЕМОГАУНАСВКРОВІ). Захід приурочено до Всесвітнього дня донора крові, що відзначається 14 червня.

Розвиток донорства крові та її компонентів є важливим заходом, який допоможе вирішити проблему дефіциту крові в банках крові України. Організатори акції хочуть залучити спортсменів і видатних особистостей Сумської області до здачі крові для того, щоб показати хороший приклад громадянам, пропагувати здоровий спосіб життя та показати безпечність процедури.

Управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації запрошує приєднатися до благодійного заходу всіх охочих Сумського регіону. Акція-марафон триватиме у Сумській області з 12 по 19 червня.

Для того, щоб стати донором крові, потрібно з 12 по 19 червня звернутись до Центру служби крові, але перед донацією потрібно дотримуватись дієти: протягом трьох днів не можна вживати аналгетики та аспірин, двох днів – алкогольні напої, добу – жирну, смажену, копчену їжу, молочні продукти, яйця. Необхідно вживати велику кількість рідини (крім кави та газованих напоїв), за годину до процедури утриматися від куріння.

У реєстратурі Центру служби крові донор отримує анкету особи, яка виявила бажання стати донором, уважно заповнює та ставить підпис в кінці анкети. Після чого проводиться лабораторне обстеження крові.

Потім потрібно зробити фото або відео під час здачі крові, опублікувати допис на особистій сторінці у Фейсбук або Інстаграм з хештегом #перемогаунасвкрові і передати виклик друзям.

Такі заходи, як «Перемога у нас в крові», привертають увагу громадян до суспільно важливих проблем і допомагають рятувати сотні життів щодня. Долучайтесь до акції-марафону та популяризуйте добрі справи серед інших.

Марина Тищенко