Перевищення у 206 разів: чи шкодить довкіллю і здоров’ю сумчан черговий викид у Псел?

У річку Псел в Сумах пішла концентрована іржа. Такі результати проб води 31 травня отримала Державна екологічна інспекція. Їх відібрали після того, як у соціальних мережах з’явилося відео скидування у Псел в районі торговельного центру “Мануфактура” води коричневого кольору, повідомляє Суспільне.

Потік в річку Псел 26 травня зняла на телефон сумчанка Валентина Приходько. Також того ж дня відео зробила речниця Держекоінспекції Наталії Новак, коли працівники лабораторії інспекції приїхали на місце узяти проби води.

31 травня у тому місці велись будівельні роботи: розширюють торговельний центр “Мануфактура”, розповів його директор Володимир Лободін. Це й стало причиною скиду брудної води.
“Починаємо підготовчі роботи до будівництва другої черги ТРЦ “Мануфактура”, і, відповідно до умов сумського “Водоканалу”, у нас є необхідність виносу інженерних мереж з території майданчика. Зараз підрядник, як ви бачите, виконує ці роботи — під час технологічного процесу був розрив: пошкоджена магістральна трубопровідна труба “Водоканалу”, що спричинило витік чистої водопровідної труби в зливову каналізацію ТРЦ “Мануфактура” і через труби, через очисні споруди, пішов потік в р. Псел”, — говорить він.

За його словами, “Водоканал” перекрив їм у день аварії воду за 45 хвилин, і 29 травня аварію ліквідували. Що потрапило у Псел, 31 травня розповіли у Держекоінспекції.

“Вода, ота, яка безпосередньо зі скиду відібрана, вона має значні перевищення вмісту заліза у порівнянні з гранично допустимими концентраціями для водойм рибогосподарського призначення. Якщо порівнювати, то там перевищення у 206 разів вмісту заліза. Також там виявлено майже семикратне перевищення завислих речовин. Тобто, це мікрочастинки тієї ж іржі”, — говорить речниця Держекоінспекції Сумщини Наталія Новак.

Вище і нижче за течією в районі скиду такої води небезпечних речовин не виявили.

“На щастя, ні довкіллю, ні здоров’ю чи життю людей в цій ситуації не загрожує. Кор.: – Тобто, ніяких штрафних санкцій, нічого не передбачається? – Ні, це була аварійна ситуація, і такого, щоб вона вкрай негативно вплинула, немає. Це просто іржа”, — сказала Новак.

Розширювати торговельні площі на березі Псла планують на 7 тис. кв м. Про спортивні об’єкти, сказав Володимир Лободін, зараз не йдеться. Через карантин, за його словами, інвестори не ризикують вкладати гроші у розвиток спортивної інфраструктури.

Поділитися в соцмережах: