А казали безкоштовно: Перейменування вулиць обійдеться юридичним та фізособам у 410 і 150 грн

Безкоштовна перереєстрація для підприємств і підприємців, пов’язана з перейменуванням у ході декомунізації, з 1 січня стала платною.

З дня набрання чинності законом про декомунізацію (21 травня 2015 року) до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» були внесені зміни. Зокрема, частина друга статті 10 отримала нову редакцію. Раніше вона передбачала звільнення юросіб і фізосіб від сплати адмінзбору за внесення змін до установчих документів про місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи-підприємця, у зв’язку зі зміною назви (перейменування) вулиць та інших об’єктів топоніміки населених пунктів. У нову ж редакцію закону про реєстрацію фізосіб та юросіб, яка вступила в силу з 1 січня 2016 року, змінена норма не увійшла: тепер юридична особа та фізична особа-підприємець при внесенні змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі про себе, повинні сплатити адміністративний збір.

За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі (у т. ч. місцезнаходження юридичної особи), крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою, стягується адміністративний збір у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати (1378 грн х 0,3 = 410 грн). За державну реєстрацію змін до відомостей про прізвище, ім’я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи-підприємця – 0,1 мінімальної заробітної плати (1378 грн х 0,1 = 140 грн).

Нагадаємо, мер Сум підписав розпорядження про перейменування 87 вулиць. Це призвело до того, що перереєстрація відіб’ється на кишенях сумських фізосіб і юросіб. Хоча в своїх відповідях в онлан-приймальні Олександр Лисенко про це не пише.

49

Джерело gorod.sumy.ua