Перипетії по-англійськи: чому сумські випускники в шоці від ЗНО?

В Україні – скандал через черговий експеримент Міносвіти над дітьми. Цього разу через ЗНО з англійської, до якого включили аудіотести. Випускники масово скаржаться і не тільки в Сумах, а по всій Україні, що через поганий звук не почули половини запитань.

Звичайні класні кімнати, прості аудіоколонки, ніяких навушників –  у таких умовах складали ЗНО з англійської у Сумах. Учениця однієї зі шкіл Дарина ближче інших сиділа до колонок,  та це їй не допомогло, хоча англійську знає добре – для цього витратила безліч часу на заняття з репетиторами, а її батьки купу грошей. «Ми чули або ехо, або взагалі нічого не чули», – скаржиться дівчина. “Нас просто обдурили”, – вважає ще одна сумська випускниця Ольга Шолохова.

«Якщо конкретна дитина ніколи не чула ні британця, ні американця, ні канадійця, ні австралійця, то, напевно, її рівень підготовки не відповідає тому, щоб складати ЗНО», – так коментує скарги начальник відділу Українського центру оцінювання якості освіти Андрій Панченков.

Натомість випускники кажуть: «Ми спілкувалися з людьми з різних країн – приїжджали люди з Америки, Англії, і ми з ними нормально спілкувалися, а те, що почули на ЗНО,  було жахливим потрясінням».

Батьки ж зауважують, що англійська – не універсальна: мова британців, канадців, американців і австралійців має свої відмінності, якими не може оволодіти випускник української школи. «Чому діти після середньої школи мають розпізнавати усі діалекти англійської мови від Нової Зеландії до Північної Кароліни?” – обурюється мати однієї з випускниць.

Поліглот Іван Бобров вважає, що успішно скласти цьогорічний іспит з англійської “може лише дитина, яка 3-5 років регулярно слухає живу англійську (НЕ в школі!);  дивиться фільми/серіали (англійською); цілеспрямовано вчить мову більше 10 годин на тиждень «на слух». «В інших випадках, – вважає політолог, – це   контрольний в голову».

Джерело: xpress.sumy.ua