Перші результати перевірок на Сумщині: можуть закрити 3 ТРЦ

На Сумщині через пожежну небезпеку можуть закрити три торговельних центри. Справи вже направлені до суду.

В управлінні з надзвичайних ситуацій у Сумській області повідомили, що за ревізіями стану пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей, проведеними впродовж останніх двох тижнів на виконання доручення Кабміну, по трьох з них 13 квітня справи передані до суду, який може прийняти рішення про закриття цих об’єктів.

Які саме це об’єкти в ДСНС не говорять,  і  спеціальний розділ сайту управління, де мають бути вказані назви і адреси цих об’єктів (а, скоріш за все, це торговельні центри) залишається досі незаповненим.

Втім, на сайті оприлюднені акти перевірок, в яких вказані конкретні порушення в конкретних торгово-розважальних центрах і магазинах в містах Суми ( «Мануфактура» і «Лавина»), Охтирка, Ромни. Наскільки безпечне відвідування цих та інших закладів жителі Сумщини можуть вирішити самі, ознайомившись з цими актами за  посиланням.

В цілому перевіркам підлягають в Сумській області 969  об’єктів: 152 торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси, культурно-видовищні та дозвіллєві заклади, 59 лікувальних закладів та 758 шкіл і дитячих садків.

Станом на 11 квітня 2018 року проведено перевірки у 35 закладах, з них: у 24 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; одному  закладі охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 10 торговельних підприємствах культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами заходів  до адміністративної відповідальності вже притягнуто 33 керівників закладів та відповідальних посадових осіб.

Нагадаємо, що Кабмін  ініціював перевірку громадських закладів, шкіл, торгових центрів України на предмет дотримання норм пожежної безпеки після пожежі У ТРЦ в Кемерово Російської Федерації, яка забрала життя 64 осіб, в т. ч. 41 дитини.

Джерело: xpress.sumy.ua