Перший в Україні сертифікований полігон будується в Сумах

Загальна вартість робіт за проєктом – 80 млн грн. Він реалізовується за рахунок коштів громади та Державного фонду регіонального розвитку.

Як повідомив начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Віталій Шилов, управління капітального будівництва та дорожнього господарства є замовником виконання робіт за цим об’єктом. Із бюджету громади цьогоріч було виділено 28 млн грн, а з державного – 10 млн грн. Проєкт розрахований на два роки – будівництво ведеться згідно з графіком. Готовність робіт – близько 80%, тобто із чотирьох секторів – три готові повністю, а по одному – триває виконання робіт (зроблено близько 70%).

Заступник міського голови Микола Войтенко сказав, що цей проєкт є і важливим, і унікальним:

«Сумський полігон – один із найкращих в Україні, єдиний сертифікований. Ми будуємо нову чергу, щоб із наступного року запустити завезення сюди побутових відходів. І громада протягом 7–10 років матиме спеціалізоване місце, куди вивозити ці відходи».

Він також додав, що при налагодженні ситуації з сортуванням будівельних відходів можна збільшити термін експлуатації полігону ще приблизно на п’ять років. Також розглядаються можливості закупки нової техніки для комунального підприємства, яке займається обслуговуванням цього об’єкта.

This slideshow requires JavaScript.

Директор КП «Сумижилкомсервіс» Андрій Шкарін сказав, що проводиться реконструкція попередніх черг полігону:

«Наразі на діючому полігоні проводяться роботи з пересипки. Компанія, яка здійснює цю роботу, отримала дозвіл на реконструкцію. Можна спостерігати зараз за тим, що все в процесі. З урахуванням проведення реконструкції, запланована ще робота полігону приблизно до літа наступного року».

Перед тим, як здавати в експлуатацію наступну чергу полігону, будуть отримані висновки відповідних органів і комісій.

Панорама