«Persona»: прем’єра нового проєкту на СТС

Телеканал СТС запускає новий проєкт. «Персона» – це програма про цілеспрямованих, талановитих, успішних людей. Тих, хто досяг успіху та пройшов нелегкий шлях до нього. Хто має цікаву історію, якою хоче поділитися.

Гостем першого випуску став кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. Саме він виконав першу трансплантацію серця в Україні.

«Це був 2001 рік, березень. Ніхто не вірив в те, що ми це зробимо. Тому, коли я поїхав на забір серця, навіть не приїхала за мною машина, перше донорське серце я віз на попутній машині вночі. І зробили першу трансплантацію, не завдяки, а всупереч» – так згадує кардіохірург першу пересадку серця.

Після Борис Тодуров виконав ще 3 трансплантації, і через законодавчі перешкоди подібні операції поставили майже на 15-річну паузу. У 2019 році ухвалили новий закон про трансплантацію органів і тканин, що дозволило продовжити рятувати життя пацієнтів. Лише минулого року команда кардіохірурга провела 21 трансплантацію серця.

Авторка проєкту Тетяна Корнієнко поговорила з лікарем про те, наскільки великим є відсоток смертності під час операцій на серці, про 90 днів життя у лікарні від початку повномасштабного вторгнення та про те, як колектив Інституту серця рятував життя поранених.

Не оминули тему медичного потенціалу Сумщини, адже команда Бориса Тодурова провела вже 5 операцій з пересадки серця в нашому місті. І під час інтерв’ю директор Інституту серця МОЗ України анонсував відкриття Центру кардіохірургії в Сумах:

«У місті досі немає кардіохірургії, а трансплантації серця проводять, і досить успішно. Тому сьогодні ми ставимо питання про створення кардіохірургічного центру на базі кардіодиспансеру. Кардіодиспансер має найбільш досвідчених фахівців в галузі малої кардіохірургії. Вони мають досить потужну діагностичну базу».

Перший випуск проєкту можна переглянути тут: