Під Сумами обіцяють зробити євродорогу

14

Директор ТОВ «Роад Констракшн» Ігор Бабаєвський відзвітував у Facebook про хід ремонту дороги загального користування державного значення Р-44 «Суми-Путивль-Глухів», на ділянці довжиною 23 км від Сум в напрямку Глухова.

За його словами, дорога перебувала у дуже поганому стані: морозостійке пучення (нерівномірне підняття поверхні дорожнього одягу через замерзання вологи, що накопичується в зоні промерзання), висока колійність (до 20-25 см), понижений коефіцієнт зчеплення, багато ям та пошкоджені узбіччя. Все це призвело до того, що несуча здатність дороги перестала відповідати нормам ДБН. Траса стала схожа на гармошку.

Дорога на стільки стара, що її робили ще із застосуванням дьогтю, який заборонено використовувати у будівництві вже більше 30 років (суть у тому, що дьоготь є досить токсичною речовиною і людям які працювали із ним давали молоко за шкідливість, а рік роботи зараховували за два). Окрім цього трасу капітально не ремонтували вже більше 20 років – таким чином перевищивши термін більш ніж у три рази.

«Переконаний, після ремонту жителі області і наш замовник отримає якісну європейську дорогу! Ми для цього зробимо все від нас залежне!», – зазначив Бабаєвський.

Наразі на трасі проводять перший етап ремонту – зрізають верхній шар фрезою. Це дає змогу вирівняти дорожнє покриття. У місцях підвищеної колійності фреза проходить по кілька разів, залишаючи канави, які засипаються потім піщаною сумішшю С-7. Так робиться перший шар нової відремонтованої дороги. Потім буде ще два на бітумній основі.

13

16