Підозрюваний у хабарництві екс-голова госпсуду Сумщини не задекларував BMW X5

47

Екс-очільник Господарського суду Сумської області Олександр Коваленко не задекларував BMW X5 2016 року випуску. Про це повідомляють Наші Гроші.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримала суддю за підозрою в вимаганні хабара. На засіданні по обранню запобіжного заходу затриманому прокурори повідомили, що на початку жовтня цього року Коваленко ввіз BMW X5 через Сумську митницю. При цьому він не вніс зміни до своєї декларації протягом 10 днів, як того вимагає закон.

Вартість такої автівки на ринку складає від 40 до 60 тисяч доларів. Екс-очільник госпсуду ввіз авто за фактурною вартістю 18,5 тисяч доларів, вказавши на пошкодження, а ще 7 тисяч заплатив за розмитення. У САП зазначили, що в BMW X5 із пошкоджень була лише розбита фара.

Нагадаємо, екс-голову господарського суду Сумської області Олександра Коваленка підозрюють у хабарництві. Його затримали 1 листопада детективи НАБУ та працівники Служби безпеки України «на гарячому». За «вирішення» земельного питання суддя вимагав з місцевого бізнесмена понад 26 тисяч доларів. 2 листопада йому оголосили та вручили повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України.

6 листопада Олександр Коваленко звільнився з адміністративної посади голови суду. 7 листопада Вища рада правосуддя дала згоду на арешт судді. Наступного дня Солом’янський районний суд Києва відмовив у арешті Олександра Коваленка та призначив запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 5 мільйонів гривень.

14 листопада Вища рада правосуддя відсторонила суддю від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.