Підозрюваний у хабарництві екс-голова госпсуду Сумщини повідомляє про втручання в його діяльність як судді

3

Суддя господарського суду Сумської області Олександр Коваленко звернувся до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури із повідомленням про втручання в його діяльність як судді.

Про це повідомили в госпсуді.

Зазначається, що інформація до суду надійшла від захисника Павла Кравченка. Подання цього повідомлення є обов’язковим для судді при наявності таких фактів.

Зокрема, в повідомленні йдеться, що таким фактом є вказівка в клопотанні керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратуриНазара Холодницького, де він наполягає, що справа №920/514/16 має бути вирішена на користь Бритова О.Б. та ТОВ «Сервіс-Маркет».

Це зазначено в клопотанні до Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді Олександра Коваленка від здійсненні правосуддя: «Крім того, Коваленко О.В., перебуваючи на займаних посадах матиме доступ до оригіналів матеріалів господарської справи, розгляд якої ще триває (№920/514/16), та зможе впливати на суддів та спонукати їх до ухвалення рішення не на користь Бритова О.Б. та ТОВ «Сервіс- Маркет».

Нагадаємо, що 5 листопада Олександр Коваленко особисто подав заяву про добровільне складання повноважень як голови суду, яка була задоволена зборами суддів. 14 листопада Вища рада правосуддя відсторонила суддю від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.