Питання пільгового проїзду громадян обговорили на колегії Сумської ОДА

Питання забезпечення права пільгового проїзду окремих категорій громадян сьогодні розглядалося на засіданні колегії Сумської облдержадміністрації.

«Проблема забезпечення права пільговиків на безоплатний проїзд особливо гостро постала з 2016 року. За даними єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги в Сумській області на кінець 2015 року таке право на мали 75, 8 тисяч осіб. Крім того, правом безоплатного проїзду в громадському транспорті користувалися 232 тисячі пенсіонерів за віком», зазначає директор департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Михайло Дубровський.

До категорії пільговиків, крім пенсіонерів, належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю в результаті участі в воєнних діях, учасники Революції Гідності, учасники АТО та ті, хто були учасниками Добровольчих Батальйонів.

Для вирішення питання по наданню пільгового проїзду  та уникнення соціальної напруги пільговиків та перевізників на обласному рівні Сумська ОДА  ініціювала розробку програми «Здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020рр.». Згідно з цим проектом, перевізникам має компенсуватися 75% від вартості проїзду.

На думку Михайла Дубровського, для вирішення питання  забезпечення пільгового проїзду в Сумах потрібно: «Найперше, визначити перелік пільгових категорій єдиним нормативним документом, друге – вирішувати питання запровадження електронного квитка або пластикової картки для обліку пільгових пасажирів, третє – здійснити компенсацію вартості перевезень за принципом «Хто встановлює пільгу, той і компенсує (державний чи місцевий бюджет)».

За його словами, на сьогодні необхідна сума для виплати компенсації  автоперевізникам складає 5,3 мільйона гривень, для проїзду залізничним транспортом  – 2,7 мільйона гривень.

Галіна Корявко