Платники єдиного податку можуть піти на канікули

Як повідомляє Державна податкова інспекція у м. Суми, право на щорічну «податкову відпустку» мають платники єдиного податку І та ІІ груп. Нормами Податкового кодексу України передбачено, що фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 1 та 2 групи, які у своїй діяльності не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

Інформація про бажання піти у щорічну відпустку та її період подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі.

З метою уникнення порушення терміну сплати авансових платежів, податківці рекомендують  подавати до територіального органу ДФС заяву про відпустку заздалегідь, днів за 10 до її початку.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку являються ще й платниками єдиного соціального внеску. Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки. А це значить, що єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від діяльності чи фінансового стану платників податків і без перенесення термінів сплати.