По три чи по п’ять: скільки платити пенсіонерам у маршрутках?

На час карантину Сумська міська рада скасувала пільговий проїзд у громадському транспорті. Після послаблень пенсіонери збиті з пантелику: одні кажуть, що платять три гривні, інші – п’ять. Наші журналісти дізнались, скільки має коштувати проїзд пільговиків.

З введенням карантину міська влада обмежила пільги для літніх людей в громадському транспорті, аби зменшити кількість пасажирів у салонах. Пенсіонери скаржаться на відсутність оголошень про підвищення вартості проїзду.

«Чому це так зробили, що до дев’яти я плачу п’ять гривень, а з дев’ятої до четвертої – три? Ніде такої постанови не було, у маршрутчиків запитував документи, на якій підставі вони з нас беруть такі гроші. Ніде такого немає, а вони беруть. Я вважаю це неправильним», – розповідає сумчанин.

Деякі пільговики знають про години обмеження і намагаються уникати поїздок у цей час:

«Ну вони ж рахують, скільки людей має у них буде на сидячих місцях. Поки з таким не стикалась, бо їжджу нечасто. Тому і везло».

Інших пенсіонерів відмовляються пускати в маршрутку або ж перевозити за три гривні:

« Справа у тому, що не кожна маршрутка пускає. Мені один чоловік сказав, що якісь маршрутки категорично проти пускати, особливо ті, де встановлений режим після дев’ятої до четвертої вільно, а потім часи пік. Я згодна з тим, що в часи пік пенсіонерам в маршрутках робити нічого. А особисто мені у проїзді ще ні разу не відмовляли».

Обмеження в пільгах під час карантину діяли як для приватного, так і для комунального транспорту. У тролейбусах та автобусах, які підпорядковуються комунальним підприємствам, їх зняли майже відразу. Тож там пенсіонери можуть їздити безкоштовно. А ось в маршрутках мають платити повну вартість в години обмежень.

Сергій Яковенко, начальник відділу транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг Сумської міської ради, розповідає, що згідно з рішенням виконавчого комітету пільгова категорія пенсіонерів за віком перевозиться з 9.00 по 16.00 і після 19.00 за старими тарифами, тобто по три гривні. Щодо оголошень у салонах маршрутки вказує, що перевізників попереджували про обов’язкове інформування:

«Стосовно оголошень, то ми попереджали всіх перевізників, вони повинні бути в кожному автобусі, ну якщо їх немає, то ми вийдемо на перевірку і ще раз їм наголосимо на тому, що така інформація повинна бути присутня у автобусах нашого міста».

У транспортному відділі наголошують, що водії не мають права не пускати громадян до салону чи вимагати більше коштів за проїзд. Якщо ж з вами трапилось щось подібне, радять звертатися до поліції.

Марина Тищенко