Половина глухівчан бояться питання “про Леніна” – Соцопитування

У рамках святкування професійного свята Дня Психолога викладачі кафедри психології та студенти-психологи Глухівського національного педуніверситету ім. Олександра Довженка провели низку заходів, у тому числі соціологічне опитування громадян, яке вивчило їхню думку щодо благоустрою рідного міста (за запитом міської ради).

Упродовж двох днів (20-21.04.2016) до такої співпраці було залучено більше 400 глухівчан, однак не всі були налаштованими на відкритий діалог: таких, що відмовлялися відповідати, виявилося 45,7 %. До того ж деякі глухівчани зауважували, що не хотіли б відповідати передусім на питання “про подальшу долю пам’ятника В. Леніну” (тут відмова пояснювалася більше небажанням втручатися в політику).

Водночас 54,3 % глухівчан навпаки ? не лише мали власну точку зору, а й всіляко прагнули донести її до громади та мерії міста. Характерно, що 47,7 % цих небайдужих мешканців від початку були налаштовані відповідати на всі запропоновані їм питання, ще 6,6 % громадян цієї ж групи погодилися на діалог, але попередили, що відповідатимуть вибірково (як правило, не хотіли коментували питання про пам’ятник В. Леніну).

Загалом у результаті опитування отримана цікава інформація щодо різнопланових соціальних проблем. Відповіді виглядали наступним чином:
1. Питання про можливість зведення 10-поверхового цегляного житлового будинку в районі міської лікарні – 63,9 % опитаних схвально віднеслися до такої пропозиції міськради, хоча окремі з них зауважували, що для цього треба «обов’язково врахувати думки спеціалістів із забудови міста». Відповідно 36,1 % запевняють у недоцільності такої забудови, де основними аргументами були: 1) «водопостачання споруди», 2) «робота ліфтів», 3) «невідповідність уже існуючим архітектурним спорудам», 4) особливості «місцевого ландшафту».
2. Друге питання стосувалося благоустрою міського центра, а саме площі, на якій недавно височів пам’ятник В. Леніну (глухівчан просили відповісти на питання, яким би вони хотіли бачити це місце у найближчий перспективі). За отриманими відповідями побудували рейтингову шкалу можливих змін, а саме: І місце – алея (арка) кохання, яка була б органічним продовженням архітектури центра міста і поєднувала її в єдиний ансамбль (23,5 %); ІІ місце поділили між собою такі точки зору – 1) фонтан, ставок (21,4%); 2) інший пам’ятник (пропонувалися «Т. Шевченку», «Вченому», «Відомому Глухівчанину», «Терещенку», «Гетьману», «Воїнам АТО», або «щось таке, що б підкреслювало «наш глухівський колорит» (21,4%); ІІІ місце – зробити забудову для дітей: ігрові майданчики, паркур-площу, дитяче кафе, Макдональдс, студію аніматорів (17,1 %); ІV місце – відновити пам’ятник В. Леніну (10,2 %); V місце (решта опитаних) -зробити зону відпочинку (квіти, дерева, лави, альтанка). Тобто переважна більшість мешканців (89,8 %) так чи інакше вважають, що центр Глухова в архітектурі повинен змінитися, отримати інше смислове та соціальне призначення, ніж це було в останні десятиліття.
3. Насамкінець глухівчанам пропонували відповісти на питання про подальшу долю демонтованого пам’ятника В. Леніну, особливо враховуючи те, що він коштує чималі гроші. Відправити пам’ятник «на брухт» за доцільне вважають 69,5 % мешканців; 30,5 % громадян схильні його зберегти, але при цьому розглядають варіанти «віддати музею» (6,5 %), «перенести в інше місце» (12 %), «повернути назад» (2 %).

Джерело: kourier.in.ua