Половину сумчан планують вакцинувати від коронавірусу до кінця листопада

Вакцинувати до 1 листопада половину жителів Сум планують у міському управлінні охорони здоров’я. Нині таких – майже 47 тисяч, повідомляє Суспільне.

7 липня у пункті вакцинації у первинному медико-санітарному центрі на Іллінській щепили 15 людей до обіду. Про це розповіла лікарка Світлана Машин.

“Людині потрібно взяти з собою лише документ, який посвідчує її особу. Тобто це паспорт або посвідка на постійне проживання в України, або документ-додаток “Дія”. Перешкод не має для вакцинації ніяких, черг немає. Тобто запрошуємо усіх охочих вакцинуватися – вакцина є в наявності. Сьогодні пройшло 15 людей. З них були і першою дозою вакциновані, і другою дозою вакцини CoronaVac. Також сьогодні працювала виїзна бригада, яка вакциною Astra Zeneca вакцинувала організований колектив”, — розповіла вона.

Наразі у Сумах працюють 8 подібних пунктів вакцинації та 6 мобільних бригад, говорить начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко. Два пункти працюватимуть у найближчі вихідні.

“Стаціонарні пункти будуть продовжувати працювати і в суботу, і в неділю за тим же графіком, що і працювали в молодіжному центрі “Романтика”. Це буде два пункти, не один. Один буде працювати на вулиці Іллінській, 48/50 – це офіс центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Другий центр буде працювати за адресою Привокзальна, 3А”, — сказала вона.

До листопада 2021 року планують щепити половину сумчан, говорить профільна заступниця міського голови Тамара Іщенко.

“Потрібно щеплювати, бажано, кожен місяць десь по тих же 17%. Я думаю, що, врахувавши цей період щеплення і ту роботу, що ми проведемо найближчий час, ми зможемо в листопаді вийти на 50% і будемо до цього прагнути”, — зазначила вона.

У вихідні дні пункти щеплення працюватимуть з 9.00 по 14.00. Вакцинацію у молодіжному центрі “Романтика” призупинили. Там пункт діяв п’ять днів – 26, 27, 28 червня та 3 і 4 липня – вакцинували 2 тис. 327 людей. Усього в Сумах щепились понад 46 тис. 700 містян, з них 30 тис. отримали дві дози – це 11%.

Поділитися в соцмережах: