Польський досвід для сумських посадовців

Минулого тижня, 24-27 квітня, відбувся перший навчальний візит сумських посадовців у складі української делегації до Любліна (Польща) у рамках проекту «Професійні кадри в місцевому самоврядуванні – формування компетентних команд публічної адміністрації в сфері підтримки реформи самоврядування в Україні».

Цей проект став переможцем програми «Польська допомога для розвитку 2018», оголошеної Міністерством Закордонних Справ Республіки Польща.

Метою проекту є підтримка і розвиток кадрів українських органів місцевого самоврядування з восьми обласних центрів України: це Суми, Івано-Франківськ, Вінниця, Луцьк, Дніпро, Харків, Кривий ріг, Рівне.

Метою першого навчального візиту до Любліна була демонстрація українській делегації практики змін люблінського місцевого самоврядування з урахуванням трьох сфер управління: стратегічної, секторної та проектної.

Під час візиту учасники відвідали спеціальну економічну зону – Люблінський науково-технологічний парк, поспілкувалися з представниками Управління стратегії та обслуговування інвесторів. Одним з напрямків програми було вивчення досвіду інформатизації міста, електронного документообігу адміністрації та ознайомлення з роботою Бюро з обслуговування мешканців.

Директор Управління неінвестиційних проектів адміністрації міста Люблін Кшиштоф Лонтка поділився досвідом міста у написанні та впровадженні міжнародних грантових проектів згідно з міжнародною методикою PRINCE2. А Скарбник міста Люблін Ірена Шумляк приділила час інструментам формування бюджету міста з урахуванням членства Польщі в Європейському союзі.

Наступним заходом у рамках проекту стане візит польських експертів до Сум у третій декаді травня, який матиме характер робочих зустрічей, поєднаних з одноденним аудитом, що має на меті оцінити стан та потребу у вдосконаленні інструментів управління в партнерських органах самоврядування у трьох сферах: стратегічне управління, секторне управління та управління проектами. Разом з тим, польськими колегами планується провести одноденний майстер-клас за методом RADAR.

Джерело: smr.gov.ua