Поляки приїхали вчити сумчан формувати громадянське суспільство

У Сумах розпочався дводенний тренінг для мешканців міста та представників громадських організацій. У рамках реалізації проекту «Український самоврядно-громадський стандарт» його проводять фахівці Фундації менеджерських ініціатив з Любліна.

У зустрічі з експертами взяли участь більше 30 сумчан. Голова правління Фундації Павел Прокоп закцентував увагу на виключній важливості подібних тренінгів. «Саме за результатами таких зустрічей і дискусій із громадськістю, існуючі принципи взаємодії між владою і громадою можна зібрати в єдиний документ, який стане фундаментом сучасного управління місцевими та регіональними публічними процесами з урахуванням компоненту участі громадян», – зазначив він.

«На практиці самоврядно-громадський стандарт має забезпечити участь громадськості у прийнятті управлінських рішень та зрештою сформувати громадянське суспільство. А ще впровадження цього стандарту сприятиме розбудові локальних територій і держави загалом, оскільки громадяни часто більш компетентні у деяких мікросферах, аніж чиновники, які спеціалізуються на загальних принципах функціонування міського господарства», – констатував директор Управління неінвестиційних проектів Адміністрації м. Люблін Кшиштоф Лонтка.

Нагадаємо, проект «Український самоврядно-громадський стандарт» реалізують у 7 містах України.