Понад сотню саджанців американського горіху висадили у Сумах

18

Горіховий гай висадили у зеленій зоні біля озера Чеха.

Охочих посадити дерево було стільки, що дводенна справа була виконана за 4 години. Дехто прийшов навіть цілими сім’ями.

До саджанців «Горіху чорного» додали ще й з десяток дерев дуба. Після висадки учасники акції вирішили ще й очистили територію від сміття.

За словами організаторів, дерева горіху є найперспективнішою культурою для України у найближчі 50-100 років за усіма показниками. Рощу висадили насамперед для рекреаційно-профілактичних цілей. Коли розквітнуть крони дерев, сумчани зможуть насолодитися приємним та чистим повітрям.

19

Довідка: Чорний горіх унікальний за своїми цілющим, загальнозміцнюючим і омолоджуючим впливом на людський організм, аналогів серед рослин йому не існує. Біологічно активні речовини чорного горіха володіють найціннішими антибактеріальними, протипаразитарними, протигрибковими, протипухлинними властивостями. Таке унікальне поєднання додає горіху неповторного евкаліпто-цитрусово-хвойного запаху. Горіх чорний є природним антибіотиком та окрім цілого ряду корисних властивостей, є окрасою парків і скверів, ціниться насамперед за високу якість деревини. Належить до найбільш цінних серед типу червоного дерева, деревина надзвичайно тверда, міцна, темно-коричневого кольору, має красиву текстуру. В природних умовах досягає 45 метрів висоти і 1,5-2 метри в діаметрі.