Посадовці Лебедина не хочуть приєднуватися до системи прозорих тендерів

Обласна робоча група з моніторингу впровадження електронних закупівель товарів напрацювала перші рекомендації.

За словами керівника апарату Сумської ОДА Дмитра Живицького, сьогодні система PROZORRO створює конкурентне середовище для використання бюджетних коштів. Він закликав представників громадськості долучитися до процесу, аби фінансовий ресурс максимально спрямовувався через електронні закупівлі.

Серед аутсайдерів з упровадження системи PROZORRO на Сумщині – зокрема, представники Великописарівського, Лебединського, Недригайлівського, Путивльського, Роменського районів та місто Лебедин. Що стосується останнього, це єдине місто обласного значення, яке не працює в системі PROZORRO.

Зі слів доповідачів, робота в районах активізована: утворені робочі групи на місцях, проводять, де не було здійснено, реєстрацію розпорядників бюджетних коштів на електронних майданчиках, розміщують лоти на закупівлю товарів і послуг. Зокрема, Путивльський район, який за підсумками 5 місяців 2016 року розділяв з Лебедином останню позицію, на сьогодні має 7 зареєстрованих лотів на закупівлю на загальну суму понад 200 тисяч гривень.

За пропозицією членів робочої групи в області планують запровадити жорсткий контроль за виконанням розпорядниками коштів впровадження системи електронних закупівель, здійснювати щотижневий моніторинг та провести аналіз уже здійснених закупівель. При цьому для повної картини розпорядники мають надати не лише загальну вартість договорів, а конкретно інформацію суму по кожному, з ким вони були укладені та кількість угод з початку року.