Поширював пропаганду: на Сумщині АТОшника засудили за лайки в “Однокласниках”

На Сумщині винесли вирок колишньому учаснику війни на Донбасі, якого звинувачували у поширенні пропагандистської листівки у забороненій соцмережі “Однокласники”. Тепер військовий має виплатити штраф у розмірі 4250 гривень, пише obozrevatel.com.

Відповідний документ з’явився в Єдиному державному реєстрі судових рішень. У ньому сказано, що у 2020 році 56-річний чоловік лайкнув та поділився публікацією – агітаційною листівкою із зображенням радянського герба, зірки з серпом та молотом, напису “Один народ” та сучасних прапорів Росії, України та Білорусі.

Публікацію переглянули 66 осіб, а одна – поставила позначку “подобається”.

“За посиланням міститься публічний заклик-звернення до невизначеного кола осіб, ймовірно, українців, які поділяють погляди автора, повалити чинну владу для об’єднання трьох народів за принципом триєдності”, – сказано у документі.

Дії чоловіка кваліфікували за ч. 2 статті 109 КК України – розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади.

Військового визнали винним та призначили штраф у сумі 4250 гривень. Також він має сплатити витрати на судову експертизу вартістю 6537 гривень.