Позиція керівництва КП «Шляхрембуд» СМР щодо проведення аудиту підприємства

Як відомо, у липні поточного року депутати Сумської міської ради прийняли рішення про проведення аудиту всіх комунальних підприємств, засновником яких є Сумська міська рада, розділивши їх на декілька черг.

КП «Шляхрембуд» разом із ще трьома комунальними підприємствами потрапило до першої черги аудиторської перевірки, яка розпочалася 26.11.2021 р. Перевірку проводить ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик», яка була обрана замовником (департаментом інфраструктури міста СМР) за результатами тендеру, проведеного в системі ProZorro.

13.12.2021 р. керівник ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» звернувся до депутатів Сумської міської ради зі скаргою на те, що комунальні підприємства, щодо яких проводиться перевірка, у тому числі й КП «Шляхрембуд», начебто відмовляють представникам зазначеної аудиторської фірми в наданні бухгалтерських та інших необхідних документів.

У зв’язку з цим хотілося б нагадати наступне: директор КП «Шляхрембуд» ОЛЕКСАНДР ВЕГЕРА неодноразово наголошував, що підтримує проведення аудиту. І навіть ще раніше, задовго до прийняття відповідного рішення Сумською міською радою, сам пропонував провести незалежну аудиторську перевірку за рахунок власних коштів підприємства, аби депутати могли пересвідчитися, що КП «Шляхрембуд» провадить свою господарську діяльність в межах діючого законодавства, без  порушень та зловживань.

І зараз керівництво КП «Шляхрембуд» категорично заявляє: звинувачення підприємства у зволіканні з наданням документів та іншої запитуваної аудиторами інформації – необґрунтовані та недопустимі й розцінюються як намагання аудиторської фірми «Аналітик» перекласти відповідальність за затягування строків проведення аудиту на комунальне підприємство.

Згідно інформації, розміщеної на сайті prozorro.gov.ua, договір № 1209-б між ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» та департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради був підписаний 26.11.2021.

Дійсно, провести аудиторську перевірку чотирьох комунальних підприємств за період діяльності з 2016 р. по 2020 р. включно вкрай непросто за такий короткий строк (згідно договору – з 26.11.2021 р. по 20.12.2021 р.). Проте ця причина не повинна позначатися на процедурних моментах проведення аудиту, тим більше не потрібно створювати ілюзію протидії КП «Шляхрембуд» проведенню перевірки.

Сам же аудит з боку ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» було організовано на невисокому рівні, що підтверджується наступним.

26.11.2021 р. КП «Шляхрембуд» отримало електронну адресу лист № 238 від аудиторської фірми  «Аналітик» з проханням надати ряд документів за п’ять (!) років та доступ до облікової бази даних бухгалтерського обліку підприємства. Зверніть увагу: товариство (аудиторська фірма «Аналітик), з яким у КП «Шляхрембуд» немає жодних договірних відносин, шляхом направлення електронного листа просить надати доступ до облікової бази даних бухгалтерського обліку! Це виглядало, м’яко кажучи, дивно і навіть підозріло. Залишилося тільки передати доступ до системи банківських платежів…

У понеділок, 29.11.2021 р., надійшов запит про надання інформації № 287. До листа додано копію договору № 1209-б від 26.11.2021 р.

30.11.2021 р. надійшов лист № 291 з проханням прискорити надання фінансової звітності.

2.12.2021 р. КП «Шляхрембуд» отримало лист № 295 з проханням надати певний перелік інформації.

Зрозуміло, що підготувати й відсканувати такий об’єм документації  за п’ять років діяльності підприємства – задача не проста і «прискоритися» тут неможливо в принципі.

3.12.2021 КП «Шляхрембуд» отримало від департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради телефонограму № 408 з рекомендацією надати аудиторській фірмі «Аналітик» віддалений доступ до електронної бази даних бухгалтерського обліку підприємства за 2016-2020 рр. На зазначену телефонограму підприємство надало аргументовану відповідь.

7.12.2021 р. близько 14.00 до адміністративної будівлі КП «Шляхрембуд» прибули дві особи, які представилися працівниками ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик». Вказані особи не мали при собі жодних документів, що посвідчували б їх повноваження діяти від імені ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» при проведенні аудиту. Не дивлячись на незрозумілий статус цих осіб, останні були допущені до перевірки. Близько 16.00 перевіряючі покинули приміщення підприємства.

8.12.2021 р. о 7.45 перевіряючі прибули для продовження перевірки, проте вже о 9.30 покинули територію підприємства.

9.12.2021 р. представники  ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» проводили перевірку з 15.15 до 16.00.

У сукупності за весь час перевірки представники ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» перебували на КП «Шляхрембуд» і проводили перевірку менше п’яти годин.

Враховуючи вищезазначене, просимо представників ПАТ «Аудиторська фірма «Аналітик» у подальшому утримуватися від безпідставних припущень щодо затягування комунальним підприємством «Шляхрембуд» строків перевірки.

Вкотре наголошуємо, що КП «Шляхрембуд» підтримує проведення аудиту підприємства. Незважаючи на обмежені строки, підприємство всіляко сприяє своєчасному завершенню аудиту.

doroga.sumy.ua

Читайте також: