Позиція Сумської ОДА щодо приєднання Стецьківки до сільської ОТГ

Сумська обласна державна адміністрація відповіла на запит Суспільного щодо того, чим обґрунтовується позиція приєднати Стецьківку до Хотіні. За перспективним планом формування спроможних громад, затвердженим Кабміном, Стецьківка має стати частиною Сум. Натомість, в ОДА вважають, що це призведе до погіршення життя людей.

“Приєднання до міста (Сум – ред.) призведе до скорочення кількості шкільних класів та робочих місць, школа втратить статус ІІІ ступеня, а діти змушені будуть їздити до обласного центру для здобуття середньої освіти… У Хотінській ОТГ створені і працюють підприємства житлово-комунального господарства, які вже надають послуги споживачам Стецьківської сільської ради та в подальшому можуть розширити їх надання за більш привабливими (порівняно з містом) для сільських споживачів тарифами. Також приєднання до Хотінської ОТГ збереже мережу медичних закладів у сільських населених пунктах… Є питання втрати представництва інтересів Стецьківської сільської ради в депутатському корпусі в разі приєднання до Сумської міської ОТГ, оскільки … повноваження сільської ради, її виконавчого комітету та сільського голови припиняються з моменту такого приєднання”, – зазначено у відповіді Сумської ОДА.

За інформацією, викладеною у листі-відповіді, на початку 2020 року з 1123 опитаних мешканців Стецьківки 905 людей висловились за приєднання до Хотіні. Також за це проголосували депутатські корпуси обох сіл. Окрім того, вважає ОДА, на спроможність Сумської ОТГ приєднання Стецьківки не впливає, тоді як потужність Хотінської ОТГ зростає з середньої до високої.

Що відомо

  • Стецьківська сільська рада – це 5 сіл, у яких проживають 4 з половиною тисячі людей. Суперечка про приєднання до міста Суми чи до Хотінської ОТГ триває кілька років. Частина жителів Стецьківки виступили проти приєднання до Хотіні.
  • 2019 року депутати сільради прийняли рішення приєднатися до Хотінської ОТГ. Це рішення ініціативна група Стецьківки оскаржила у суді. Сільський голова подав апеляцію, бо вважає, що вирішувати питання життєдіяльності села буде простіше у Хотіні.
  • 20 травня 2020 року Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Сумської областіпід час підготовки Перспективного плану формування тергромад області.