Про ситуацію між блогеркою та чиновниками у Білопіллі

П’ятеро чиновників Білопільського району подали заяву у поліцію через пост у соцмережі. Мовляв, вони переживають за своє життя та здоров’я. А от загрозу побачили у постах місцевої дівчини-блогера. Такі ситуації на Сумщини до цього не траплялися, тож поспілкувалися з усіма сторонами конфлікту.

Цей пост з’явився у стрічці на фейсбук, де налякана жінка пише: її викликають на допит нібито через те, що вона оприлюднила у соцмережі зарплату місцевих чиновників на цій картинці. Причому ті суми, які вони ж самі і вказали в деклараціях. До того ж, дівчина пише, що вона робила це як журналіст. Такий факт неабияк сколихнув громадськість.

Один із заявників – голова Білопільської РДА, каже: заяву подавали, справді, але все було геть не так. Саме через оприлюднення суми зарплат ніхто не обурювався.

«Без заперечень, це інформація відкрита для всіх має бути, вона надходить мені із держави, а я як посадовець її отримую», – говорить Володимир Верещагін, голова Білопільської РДА

Причина – у геть інших публікаціях, де блогерка нібито закликала розстрілювати місцеву владу через те, що у них зависокі, на її думку, зарплати.

«Мене обурило і викликало у мене таке незрозуміле почуття ось ця публікація Марини Бойко», – ділиться Володимир Верещагін, голова Білопільської РДА

Після цієї публікації дівчина оприлюднила ще ось цю, де фото п’ятьох чиновників і суми їх зарплат. От і всі, присутні на фото, вирішили, що блогерка закликає розстріляти саме їх, а це: Володимир Відуєв, Володимир Верещагін, Олена Нікітенко, Ольга Нестерович та Юрій Васильченко.

Сама ж дівчина у своїх постах позиціонувала себе спочатку як журналіст. А для діяльності журналістів діють геть інші закони і відповідальність! У розмові з нами вона заперечує цей факт. А публікацію із закликами до насильства і розстрілів чиновників через високі зарплати вже зі сторінки видалила і нібито про неї не пам’ятає.

 «Не журналіст, ні-ні, просто як блогер, як мешканка Білопілля, якій не байдуже майбутнє Білопілля. Ну, я взагалі багато писала, цієї публікації не пам’ятаю, можливо, була, можливо, не була, знаєте…» – Марина Бойко, блогерка

Але у ході нашої розмови про публікацію таки згадує, втім запевняє: конкретних прізвищ не вказувала, тож нічого такого у цьому не бачить.

«Жодного прізвища я не вказувала, яке там потрібно розстрілювати, розумійте» – Марина Бойко, блогерка

У поліції заяву чиновників прийняли, адже зобов’язані. Як і зобов’язані відкрити провадження протягом доби після подачі заяви. Якщо слідчі у поліції побачать у цій ситуації склад злочину, то розгляд відкритого кримінального провадження передадуть до суду. Чекаємо на офіційний коментар поліції.