Проблему Сумського НВО вирішуватимуть у столиці

fe65cda13d50ff1113e54544e8692d6b_XL

Сьогодні, 28 квітня, на засіданні сесії Сумської облради депутати підтримали звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України в підтримку бюджетоутворюючого підприємства ПАТ “Сумське НВО”.

Рішення підтримали 40 депутатів, пише СпецКор.

У самому звернені до керівництва держави депутати Сумщини попросили Київ відкрити внутрішні ринки для підприємства та створити спеціальну комісію, яка б знайшла шляхи вирішення питання з заробітною платою для заводчан.

Крім цього обранці запропонували провести тристоронню зустріч у столиці. На неї запросити керівництво області, країни та представників ПАТ «Сумське НВО». На їх думку, це допомогло б послабити вкрай гостру ситуацію у прикордонній області.

На сесії виступив народний депутат Олександр Сугоняко. У своєму виступі він піднімає питання націоналізації підприємства, пише SumyNews.

«Де власники підприємства? Чому вони не тут, з людьми, яким уже 5 місяців не виплачують заробітну плату? Ми приймаємо це звернення, будемо робити все від нас залежне. Але я вважаю, що і облрада, і Кабмін мають спитати про його подальшу долю власників. Якщо вони не здатні організувати діяльність підприємства, тоді держава має ставити питання про повернення цього підприємства у державну власність і тоді вже допомагати йому», – говорить народний обранець.

Нагадаємо, на Сумському НВО склалася критична ситуація із заборгованістю по заробітній платі. Працівники вже 5 місяців не отримують зарплату. Станом на 1 квітня заборгованість по заробітній платі становить 62,5 млн. грн.

Щоб привернути увагу до проблеми, у середу, 26 квітня, працівники заводу блокували вулицю Металлургів. Головною вимогою працівників було погашення до 1 травня половини заборгованості за грудень 2016 року, другої частини – до 15 травня. Профспілка підприємства просить допомоги у місцевої влади.