Рада схвалила законопроект Президента про деокупацію Донбасу

10

Законопроект прийнятий без пункту про мінські угоди.

Сьогодні, 6 жовтня, Верховна Рада прийняла за основу один із президентських законопроектів щодо деокупації та регінтеграціі захопленої частини Донбасу.

За проект закону про особливості державної політики та забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях №7163 без пункту 1 статті 7, в якій згадуються мінські угоди, проголосували 233 депутати, передає LIGA.net.

Перед голосуванням місця президії оточили депутати від “Блоку Петра Порошенка”, аби нардепи з інших фракцій та позафракційні не зірвали засідання. Парубій поставив законопроект на голосування. У цей час біля трибуни почалися сутички депутатів.

9

Проектом передбачено, що Рада схвалює рішення президента про використання ЗСУ, інших військових формувань для стримування і відсічі російської агресії в Донецькій і Луганській областях. А також для забезпечення державного суверенітету на тимчасово окупованих територіях регіону.

Межі тимчасово окупованих територій визначає Міноборони за поданням Генштабу. Тимчасова окупація є нелегітимною і не надає РФ ніяких територіальних прав. За державою Україна, місцевими органами влади, жителями Донбасу і підприємствами зберігаються права на майно і землю, придбані за законами України.

Мета державної політики щодо забезпечення суверенітету в ОРДЛО – їх звільнення, відновлення конституційного ладу, захист прав і свобод громадян, які постраждали від російської агресії.

Для стримування і відсічі російської збройної агресії в Донбасі залучаються ЗСУ, СБУ, МВС, Нацполіція, інші формування. Підставою для стримування і відсічі збройної агресії РФ є 51 стаття Статуту ООН і законодавство України. Керує ЗСУ, іншими формуваннями, які забезпечують стримування і відсіч російської збройної агресії Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.