Разом із зимою приходить ковід: мешканців Сумщини закликають робити щеплення

Із настанням холодів на Сумщині активізувались гострі респіраторні інфекції, в тому числі і COVID-19, тому важливо пам’ятати про захист себе та оточуючих.

Початок зими є фактично піком захворюваності. Епідеміологічний сезон гострих респіраторних інфекцій, як правило, починається з 40 тижня поточного року по 20 тижня наступного року, тому завжди варто займатися підготовкою свого організму до цього періоду. Слід пам’ятати про щеплення та індивідуальний захист, в ситуації, коли вже є значна кількість хворих, вводити обмежувальні заходи.

Під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Сумській ОВА заступниця головного державного санітарного лікаря в Сумській області Галина Зайцева поінформувала про ситуацію із захворюваністю на ГРВІ та СOVID-19 на Сумщині:

«Інтенсивність зростання інфекції значно зменшилась. Згідно зі статистикою попереднього року, є збільшення, але воно незначне. Ситуація є нормальною та відповідає сезону».

Вакцинація проти ГРВІ та COVID-19 залишається одним із ефективних методів підсилити імунітет та запобігти ускладненням під час хвороби. У рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся» важливо донести до населення актуальність щеплень та роз’яснити важливість вакцинації, особливо для населення із груп ризику: старшим за 60 років, людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання та перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

На 48-му тижні активність епідпроцесу ГРВІ перевищила епідемічний рівень в Роменському районі на 17,8 % (попереднього тижня – на 50,6%), в Сумському районі на 12,8%, в Конотопському районі на 15,6%. Епідпороги середнього рівня інтенсивності в жодному з районів області не перевищені. Однак, таке перевищення мало місце в окремих громадах: у Нижньосироватській (1660,3), Березівській (1028,5), Бездрицькій (1021,9), Андріяшівській (740,9), Коровинській (661) сільських громад, Кролевецькій міській громаді (787,8).

«Вакцина є, в країні та на регіональному складі її достатньо, і звичайно, дуже оперативно вона може дійти до споживача, який потребує щеплення», –зауважила Галина Зайцева.