РФ місяць не пускає консулів до викрадених сумських прикордонників

2

Вже місяць російська влада не допускає українського консула до двох прикордонників Сумського загону Богдана Марцоня та Ігоря Дзюбака, які зникли на кордоні з РФ в Сумській області.

Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на речницю МЗС Мар’яну Беца.

“Російська сторона вкотре грубо порушує норми міжнародного права щодо допуску консулів до українських громадян”, – зазначила Беца.

Вона додала, що МЗС для вирішення питання співпрацює з правозахисниками і адвокатами.

“Наша сторона відправила російській три ноти, декілька звернень з проханням надати інформацію про українських прикордонників, але не отримали жодної офіційної відповіді”, – зазначила Беца.

Вона також нагадала, що Росія навіть не повідомила офіційно про переведення українських прикордонників з Брянська до Москви.

Нагадаємо, 3 жовтня прикордонники зникли на нейтральній полосі під час моніторингу кордону на Сумщині. Пізніше російська сторона офіційно заявила, що затримала їх. 9 жовтня з’явилась інформація, що російський суд заарештував прикордонниківна 2 місяці за “незаконний перетин кордону” і “злісну непокору працівникамправоохоронного органу”. Зараз вони перебувають у СІЗО «Лефортово» в Москві.