РНБО запровадила санкції проти нардепа від Сумщини Андрія Деркача

РНБО запровадила санкції проти депутата парламенту Андрія Деркача та його медіаресурсів, блогера Анатолія Шарія та його дружини Ольги Шарій, головного редактора видання Страна.UA Ігоря Гужви та кількох його компаній, які управляють медіактивами. Про це заявив на пресконференції секретар РНБО Олексій Данилов, передає ВВС News Україна.

Як пояснює санкції СБУ

СБУ в соцмережах повідомила, що санкції запровадили проти “проросійських пропагандистів”, які “насаджують російські наративи”.

Санкції запровадили проти чотирьох компаній, які “прямо чи опосередковано координуються” Ігорем Гужвою, Анатолієм та Ольгою Шаріями та “ведуть системну антиукраїнську пропаганду”, зазначили в СБУ.

“Сьогоднішнє рішення є логічним продовженням тих заходів, які ми здійснили раніше для захисту українського інформпростору. Служба безпеки чітко розмежовує свободу слова і наступ на державність та суверенітет України. Наш обов’язок – захищати державну безпеку у всіх її проявах: від інформаційної складової до передової на сході”, – наголосив голова СБУ Іван Баканов.

“Також санкції торкнулися 6 фізосіб і 3 компаній, які є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з колишнім народним депутатом Андрієм Деркачем. Раніше до цих осіб були застосовані санкції з боку США за втручання у президентські вибори”, – додав очільник СБУ.

Андрій Деркач, якому вчора виповнилося 54 роки, з 2020 року перебуває під санкціями США.

Народився у родині генерала КДБ Андрія Деркача, який у 1998-2001 роках очолював СБУ.

Фото УНІАН
Андрій Деркач (праворуч) поряд з депутатом Олександром Дубінським

У 1990-1993 роках був слухачем академії міністерства безпеки Росії.

З 1998 року є депутатом Верховної Ради.

Підтримує УПЦ МП і у 2018 роках звертався до патріарха Варфоломія з проханням відкласти надання Томосу, необхідного для заснування Православної церкви України.

Андрій Деркач протягом останніх років зробив багато заяв щодо нібито корупційної діяльності сина Байдена в Україні.

Деркач у 2020 році оприлюднив записи телефонних розмов, на яких нібито фігурували голоси Петра Порошенка і ексвіцепрезидента США Джо Байдена. Останній, за даними Деркача, вимагав від Порошенка звільнити генпрокурора Шокіна. Також вони обговорювали справу компанії Burisma (де працював син Байдена), співпрацю України з МВФ, націоналізацію Приватбанку, діяльність “Нафтогазу” та підвищення тарифів.

США запровадили санкції проти Деркача у вересні 2020 року

“Російські кампанії дезінформації, спрямовані на американських громадян, загрожують нашій демократії. Сполучені Штати продовжуватимуть агресивно захищати нашу виборчу систему та процеси”, – заявив тоді міністр фінансів США Стівен Мнучин.

Поділитися в соцмережах: